Zimná únavy a jej príčiny. Ako sa jej zbaviť?

Obsah: Príčiny zimnej únavy | Proti zimnej únave

Vyskúšali ste už všetko, aby ste sa zbavili zimnej únavy, avšak nič nepomáha? Ľahko sa môže stať, že za vašu zlú náladu, neustálu ospalosť je zodpovedná poškodená črevná flóra. Nezmierte sa s tým, radšej proti tomu konajte!

Zimná únava strpčuje život mnohým z nás. Zamračené, chladné počasie, skoré zotmenie, nepatria medzi našich obľúbencov. Pokiaľ sa nás však i napriek vynaloženému úsiliu neustála únava drží, nedarí sa prekonať ju, je načase zamyslieť sa nad možnosťou, či nie je poškodená črevná flóra.

Príčiny zimnej únavy

Na jednej strane sa v zime dostáva organizmu menej vitamínov, na druhej strane aj črevná flóra prispieva k produkovaniu a zúžitkovaniu vitamínov. V prípade narušenia jej rovnováhy pociťuje organizmus ich nedostatok ešte intenzívnejšie. Okrem toho, úlohou baktérií, tvoriacich črevnú flóru, je aj produkcia vitamínu B12 a B7 s antioxidačnými vlastnosťami, ako aj vitamínu K.

Poškodená črevná flóra, ako následok nezdravého životného štýlu, môže tiež spôsobiť nedostatok energie, avšak môže negatívne ovplyvniť aj účinnosť  imunitného systému, vyvolať depresiu, často sprevádzajúcu zimnú únavu, poruchy koncentrácie a podráždenosť. Ako je to možné? Väčšina z nás vie, že bunky črevných stien produkujú 90 % serotonínu, zodpovedného za náladu, ktorý spolu s inými látkami prenášajúcimi vnemy, pomáha pri postupovaní skonzumovaného jedla v črevách.

Nedostatok vitamínu B7 a B12, ako aj vitamínu K, sa môže spájať aj s diabetes – cukrovkou, chudokrvnosťou, resp. istými autoimúnnymi ochoreniami, takže poškodená črevná flóra môže spôsobiť viac škody, ako len zimná únava.

Proti zimnej únave

V prípade narušenej rovnováhy črevnej flóry nadarmo bojujeme proti zimnej únave doplnením živín, prijaté vitamíny a minerálne látky sa vstrebávajú len čiastočne, alebo skoro vôbec. Situáciu môžu sťažovať aj škodlivé usadeniny vytvárajúce sa v hrubom čreve, ktoré zabraňujú zúžitkovaniu vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a iných prospešných zložiek. Pri obnovení črevnej flóry, tým aj prekonaní zimnej únavy, rýchlo a účinne pomáhajú pre- a probiotká, ktoré majú pozitívny vplyv aj pri rôznych zápaloch čreva.

Najjednoduchším spôsobom doplnenia chýbajúcich prebiotík je zvýšený príjem rastlinných vláknin. K vláknine sa dostaneme konzumáciou špargle, strukovín, ovsa, banánov, púpavy, Aloe vera, semien, ako aj čakanky obsahujúcej inulín, artičoky. I napriek tomu, že mliečne výrobky neobsahujú vlákniny, laktóza v nich obsiahnutá disponuje tiež prebiotickými vlastnosťami.

Konzumované jedlo vo veľkej miere ovplyvňujeto, ako sa cítime. V zimných mesiacoch sa obzvlášť oplatí dohliadať na to, čo jeme, čo si na tanier naložíme. Namiesto sladkostí, preplneých cukrom, si vyberme radšej orechy, prírodné mandle, kešu oriešky, ktoré majú vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, banány bohaté na vitamín B, ktoré okrem toho, že sú chutné, pomáhajú zmierniť chuť na sladké. Tieto pochúťky regulujú produkciu serotonínu a dopamínu, následkom čoho sa riziko vytvorenia depresívnej nálady znižuje.

Pokiaľ nás trápi neutíchajúca, priam až chronická únava, vykonajme jednu dôkladnú detoxikačnú kúru, pomocou Vlákniny Herbalia, obsahujúcej výlučne prírodné zložky. Kúra nielenže očistí organizmus, ale chráni aj pred toxickými látkami, resp. ich hromadeniu. Neváhajme a pre doplnenie vitamínov užívajme okrem vlákniny aj Multivitamínové tabletky Herbalia. Po dôkladnej detoxikácii sa látková výmena stáva účinnejšou, následkom čoho sa prijaté živiny dôkladnejšie vstrebávajú a môžeme pocítiť celkové zlepšenie našej nálady.

Vyberte si pre Vás najvhodnejšie balenie

26 / balenie
3 balenia

Pre 1 osobu
na 3 mesiace

29 / balenie
2 balenia

Pre 1 osobu
na 2 mesiace

33 / balenie
Herbalfix program
1 balenie

Pre 1 osobu
na 1 mesiac