Telesný pach – detoxikujte proti nemu

Väčšinou ide nepríjemný telesný pach  ruka v ruke s nadmerným potením. Tradičným spôsobom je ťažké zbaviť sa ho, ešte ťažšie je predchádzať mu, avšak vo väčšine prípadov je možné s pomocou detoxikácie účinne bojovať proti telesnému pachu.

Vo všeobecnosti sa potenie nerovná nepríjemnému telesnému pachu, nepríjemné vône v prvom rade zapríčiňujú nevhodná strava, stres a narušenie hormonálnej rovnováhy. Pot nepríjemného zápachu môže vypovedať aj o tom, že telo je vo veľkej miere presýtené toxickými látkami a ani trávenie nefunguje správne, v takýchto prípadoch môže byť detoxikácia na mieste.

Proti telesnému pachu domácimi spôsobmi

V prípade že chceme zmierniť telesný pach, alebo hoci aj úplne odstrániť, môže vo veľkej miere pomôcť zníženie konzumácie živočíšnych tukov, cukrov a bielkovín. Avšak ešte účinnejšia môže byť detoxikácia, pomocou ktorej je možné odstrániť z tráviaceho systému baktérie, ktoré sú zodpovedné za vznik telesného pachu. Detoxikácia a očista čriev  môžu byť úspešné vtedy, pokiaľ nás okrem telesného pachu trápi aj nepríjemný dych. Pokiaľ nepríjemný dych neevidujete, potom je viac než pravdepodobné, že štipľavý – kyslý zápach tela je spôsobený premnožením mikroorganizmov na pokožke (baktérie, huby). Nie je nutné prepadať panike, detoxikácia môže byť aj v tomto prípade účinným riešením. Každý deň jeden malý pohár šťavy z pšeničnej trávy s detoxikačným a antioxidačným účinkom môže zmierniť aj nadmerné potenie.

Stres a telesný pach

Aká je vlastne súvislosť medzi stresom a telesným pachom? Odpoveď je jednoduchá: na jednej strane potenie podnecuje nervozita, napätý duševný stav, na druhej strane vplyvom stresu častejšie siahame po nezdravých potravinách. Pre ukľudnenie jeme sladkosti, mastné jedlá, navodzujúce pocit sýtosti, konzumujeme viac alkoholu, fajčíme, užívame lieky. Škodlivé látky, ktoré sú v nich obsiahnuté, prispievajú k zmene telesného pachu. Pokiaľ nás teda trápi stres, v každom prípade sa rozhodnime pre detoxikáciu, alebo pomôcť môže hoci aj detoxikačný program. Takto bude príjemnejšia nielen vôňa tela, ale odľahčíme tak celý organizmus.

Správne vykonaná detoxikačná kúra má prospešné účinky na tráviaci systém, jej pomocou sa napraví rovnováha črevnej flóry, lepšie sa vstrebávajú živiny v hrubom čreve, a okrem iného sa zbavíme aj nadúvania, nepríjemnej tvorby plynov v črevách. Kúra je prospešná nielen pre telo, veď tí ktorí ju už vykonali, vo svojich referenciách  uvádzajú, že po jej vykonaní sa cítia byť oveľa energickejší, celkovo sa lepšie cítia, zosilnel im imunitný systém, vďaka čomu sa im infekcie vyhýbajú.

Upozornenie! Pokiaľ detoxikácia neprinesie želaný účinok, oplatí sa absolvovať dôkladné a podrobnejšie lekárske vyšetrenie. V takomto prípade môže byť podozrenie na problémy so štítnou žľazou, nedostatočnú činnosť pečene, alebo na tráviace poruchy, cukrovku – diabetes, resp. zápaly. Nemožno však vylúčiť ani psychické dôvody telesného pachu, pokiaľ na citové zmeny reagujeme nadmerným potením.
 

Vláknina Herbalia užívaná vo forme kúry podporuje detoxikáciu organizmu, takto môžeme liečiť nielen už vzniknuté ochorenia, ale môže byť užitočným pomocníkom aj počas prevencie. Očistí črevá a celý organizmus od nahromadených toxických a odpadových látok, zatiaľ čo Multivitamínové tabletky Herbalia doplnia chýbajúce vitamíny a minerálne látky.

Vyberte si pre Vás najvhodnejšie balenie

26 / balenie
3 balenia

Pre 1 osobu
na 3 mesiace

29 / balenie
2 balenia

Pre 1 osobu
na 2 mesiace

33 / balenie
Herbalfix program
1 balenie

Pre 1 osobu
na 1 mesiac