Dôvody, prečo konzumovať hrozno

Vedeli ste o tom, že hrozno prečisťuje krv? A to, že má účinok aj na kŕčové žily a že pomáha predchádzať kôrnateniu ciev? Pokiaľ konzumujeme hrozno, zlepšuje sa aj náš krvný obraz. Jeho prospešné účinky však týmto ani zďaleka nekončia. Ukážeme vám, prečo!

Je sladké, chutné, chrumkavé a nedokážete ho prestať jesť. Hrozno, okrem toho, že má výbornú chuť, je výborným antioxidantom a jedným z najúčinnejších strážcov vášho organizmu. Aké má ešte hrozno účinky?

Prečisťuje organizmus

Vďaka vysokému obsahu vlákniny a minerálnych látok upravuje trávenie a veľmi účinne prečisťuje detoxikuje. 73 % hrozna tvorí voda, i napriek tomu navodzuje pocit sýtosti: jeho balastné látky v čreve naboptnajú a tým stimulujú činnosť čriev.
V prípade pravidelnej konzumácie sa ľahšie zbavíme aj nadúvania a zápchy. A ani ploché brucho už nebude znamenať nedosiahnuteľný cieľ, úplne postačí zaradiť do jedálnička toto bobuľové ovocie.
Hrozno je jedným z mála chutného ovocia, ktoré zároveň aj alkalizuje. Pomáha upraviť acido-bázickú rovnováhu, preto je jeho konzumácia počas alkalizujúcej kúry vyslovene doporučovaná.

Dodáva energiu

Organizmus dokáže hroznový cukor veľmi rýchlo zúžitkovať premeniť na energiu. Pokiaľ cítime, že nás zmáha vyčerpanosť, alebo nás čaká nezvyčajná stresová situácia, príp. nám klesá schopnosť koncentrácie, siahnime v rámci pomoci po hroznovom cukre: zvýši prekrvenie mozgu až o 30 %.
100 gramov hrozna obsahuje len 72 kalórií, a pretože hrozno je bohaté na minerálne látky a vitamíny, počas hroznovej diéty únavu pociťovať určite nebudeme.
Vitamín C a vitamín B, jód, zinok, fosfor, horčík, selén, draslík a železo nachádzajúce sa v hrozne pomáhajú udržiavať náš organizmus.
Pokiaľ ho konzumujeme v rámci kúry, oslabený organizmus naberie skôr stratených síl a hrozno prospieva aj na príznaky alergie.

Chráni pred infarktom

Obsah antioxidantov v červenom hrozne je mimoriadne vysoký, preto zohráva významnú úlohu pri zachovaní zdravia cievneho systému. Znižuje hladinu zlého (LDL) cholesterolu, jeho konzumáciou môžeme zabrániť prípadnému infarktu. Okrem toho znižuje riziko vytvárania krvných zrazenín, čím minimalizuje riziko záchvatu srdca. Pomocou obsahu pektínu sa cholesterol a ostatné odpadové látky dokážu z organizmu rýchlo vyplaviť.

Ošetruje pokožku

Vďaka svojej vysokej antioxidačnej schopnosti chráni proti škodlivým voľným radikálom, čím výrazne spomaľuje proces starnutia pokožky.
Olej z hroznových jadierok je známa a obľúbená zložka v kozmetickom priemysle: vynikajúco ochraňuje pokožku, účinkuje proti vráskam a efektívne pomáha zachovávať zdravú pokožku.
Môžeme z neho pripraviť aj masku na tvár, aby bola naša pokožka napnutejšia a hladšia.

 

Nielen hrozno, bohaté na vlákniny, ale ak Vláknina Herbalia obsahuje všetky vitamíny, ktoré náš organizmus potrebuje. Pokiaľ nemáme možnosť konzumovať každý deň dostatočné množstvo ovocia a zeleniny, užívaním vlákniny Herbalia sa nebudeme potýkať s nedostatkom spomínaných látok. Jej užívanie je jednoduché: užiť denne jednu dávkovaciu lyžicu vlákniny Herbalia rozmiešanej vo vode.

Vyberte si pre Vás najvhodnejšie balenie

26 / balenie
3 balenia

Pre 1 osobu
na 3 mesiace

29 / balenie
2 balenia

Pre 1 osobu
na 2 mesiace

33 / balenie
Herbalfix program
1 balenie

Pre 1 osobu
na 1 mesiac